Zamek krzyżacki w Bytowie
Bytów to największe miasto na Pojezierzu Bytowskim, a zamek krzyżacki w Bytowie jest najważniejszą atrakcją miasta. Cała okolica ma niezwykle urozmaiconą rzeźbę z głębokimi rynnami polodowcowymi rozdzielonymi wzniesieniami morenowymi. Na południe od Bytowa w okolicach wsi Rekowo wznosi się najwyższa morena całego pojezierza z kulminacją Siemierzyckiej Góry (256 m n.p.m.). Ziemia bytowska Na przestrzeni wieków ziemia bytowska była terenem rozgrywek…
Szczyrk nie tylko zimą
Szczyrk to miasto malowniczo położone w południowej Polsce (powiat bielski), w dolinie potoku Żylica. To jeden z głównych ośrodków narciarskich w naszym kraju, ale jest również wspaniałą atrakcją na każdą porę roku. Zwiedzając Polskę nie sposób ominąć jest to miejsce. Na narty Szczyrk, zimą otulony przez pokrywę śnieżną, bogaty jest w ośrodki i stacje narciarskie. Warto wspomnieć tutaj o kilku…
Krynica-Zdrój perełka górskich uzdrowisk
Krynica-Zdrój to górskie miasteczko o bogatej tradycji. Położone w otoczeniu beskidzkich szczytów niedaleko granicy ze Słowacją na trasie z Nowego Sącza. Powszechnie znane jest ze swoich walorów uzdrowiskowych oraz pięknych górskich krajobrazów, które o każdej porze roku przyciągają rzesze turystów i kuracjuszy. Świadczy o tym fakt, że jest najchętniej odwiedzana zaraz po Zakopanem. Krynica-Zdrój – lecznicze wody krynickie Początek istnienia…
Wilczy Szaniec w Gierłoży – kwatera wojenna Adolfa Hitlera
Była kwatera wojenna Adolfa Hitlera Wilczy Szaniec to nie tylko miejsce dla pasjonatów historii. Jest to obowiązkowy punkt zwiedzania, który szkoda byłoby ominąć. To miasteczko bunkrów otoczone lasem, jeziorami i bagnami. Mieści się w Gierłoży koło Kętrzyna. Nosi miano największej i najbardziej rozpoznawalnej polowej kwatery dowodzenia Adolfa Hitlera, której używano pomiędzy 1941, a 1945 rokiem. Kwatera ta rozciągała się na obszarze…
Historyczne miasto Lublin
Od wieków Lublin pełni ważną rolę kulturową na pograniczu Europy Zachodniej i Wschodniej. Przed wiekami krzyżowały się tu szlaki kupieckie i dyplomatyczne, a dzisiaj trakty kulturowe. Spotykają się artyści, naukowcy, studenci i przemysłowcy. Kiedy w 1317 r. Lublin otrzymał prawa miejskie, umocnił swoją pozycję wśród ważnych miast Polski i Europy. Słynne jarmarki lubelskie przyciągały kupców z krain zakaukaskich, czarnomorskich, z…